Ankara'da Köpek Katliamı: Rahatsız Oldukları İçin Yapmışlar!
10.4.2019 20:08:31

Ankara'nın Yenimahalle ilçesinin Batıkent semtinde bir araçtan atıldığı iddia edilen zehirli tavuk etinden yiyip telef olan köpeklerin sayısı 16'ya yükseldi. Klinikte 7 köpeğin tedavisi sürerken polis, olayla ilgili plakasının sahte olduğu belirlenen beyaz renkli otomobildeki 3 kişiyi arıyordu. Köpekleri zehirledikleri öne sürülen 3 kişi polis ekiplerinin çalışması sonucu yakalandı. 


 

Olay, dün akşam saatlerinde meydana gelmişti. Hayvanseverlerin parklarda ve boş arazide yaptırdıkları kulübelerde beslediği sokak köpekleri, çevre sakinleri tarafından can çekişirken bulunmuştu.

 

'Köpeklerden rahatsız olduğu için zehirlemeleri için para vermiş'

DHA'da yer alan habere göre, köpekleri zehirledikleri belirlenen Levent Ö., Musa D. ve Aydın G., polis ekiplerinin çalışması sonucu yakalandı. Sebze halinde balıkçılık yapan ve aynı mahallede oturan Levent Ö.'nün köpeklerden rahatsızlık duyduğu, bu nedenle de oto yıkamacılığı yapan Musa D. ve Aydın G.'ye köpekleri zehirlemeleri için para verdiği öğrenildi.

Gözaltına alınan şüpheliler, sağlık kontrolünden geçirildikten sonra polis merkezine götürüldü. Soruşturma sürüyor.

 

"Ulus'ta bulduğumuz etleri yemeleri için getirdik"

AA'da yer alan habere göre ise, L.Ö'nün ifadesinde, diğer 2 şüpheliyle birlikte köpeklere ne olduğunu bilmediği yiyecek bir şeyler getirdiklerini söylediği öğrenildi.

Diğer zanlılar M.D. ve A.G. ise Ulus bölgesinde atık vaziyette buldukları etleri yemeleri için köpeklere getirdiklerini, bu etlerden yiyen kendi köpeklerinin ise zehirlenmediğini iddia etti.

 

Ankara Barosu da olayla ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu

 

Ankara Barosu avukatları tarafından savcılığa verilen suç duyurusu dilekçesinde, şu ifadelere yer verildi:


"Basına ve sosyal medyaya yansıyan görgü şahitlerinin ifadelerinden beyaz bir araç içerisinden inen kişilerin tavukları sokağa bırakmaları neticesinde köpeklerin ağzından köpük gelerek öldükleri anlaşılmıştır. Tamamen planlı olarak mahallede yaşayan zararsız, o çevrenin parçası köpekleri zehirli yiyecekle öldürmeyi kafasına koyan şüpheliler rahatça eylemlerini gerçekleştirerek ortadan kaybolmuşlardır. 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu’nun 4’üncü maddesinde bütün hayvanların yaşama hakkına sahip olduğu açıkça düzenlemiş ve bütün hayvanların eşit doğduğu da ortaya konulmuştur. İnsanların yaşama hakkı olduğu kadar katledilen bu canlıların da yaşama hakkı mevcut olup, devletin tüm canlıların yaşama hakkını koruması gerekmektedir. Hayvanları Koruma Kanunu'nun 4’üncü maddesinde yer alan bütün hayvanların eşit doğduğu düzenlemesi karşısında iş bu katliamı yapan şüphelilerin TCK’nın 151/2’nci maddesinde düzenlenen mala zarar verme suçuna mahal veren eylemlerinden dolayı şüpheliler hakkında soruşturma yapılarak kamu davası açılmasına karar verilmesi gerekmektedir."


 

Ellerinde beyaz poşetle geldiler

Bu arada şüpheli 3 kişinin, kullandıkları beyaz renkli kapalı kasa minibüsle ellerinde beyaz poşetle tavuk etlerini olay yerine getirdikleri güvenlik kamerası görüntülerine de yansıdı


Yorum YapYorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.

Kayıtlı Yorumlar